“Het kost energie, maar ik krijg er nog meer energie voor terug!”

Angelique Riemers is voor veel mensen in Kerkelanden een bekend gezicht. Ze is vaak aanwezig in wijkcentrum de Koepel, waar ze bij allerlei activiteiten betrokken is. Daarnaast organiseert ze met buurtgenoten ieder jaar een Straatspeeldag voor het Lutherhof, Calvijnhof en Augustinushof. Angelique is eigenlijk op een heel natuurlijke manier actief geworden in de buurt. “Met een vriendin ging ik ooit op de rommelmarkt staan in de Koepel. En dan komt van het een, het ander. Je rolt overal in!”

Het betekent veel voor Angelique. “Ik ben 15 jaar geleden afgekeurd en zat thuis. Eerst werd ik actief voor de school van ons kind, daarna in de Koepel en in mijn buurt. Zo voel ik me nuttig voor de maatschappij, ik ben hier van betekenis. En het is écht leuk om te doen. Het kost energie, maar ik krijg er nog meer energie voor terug. Als ik oudere mensen hier gelukkig zie vertrekken aan het einde van een avond, denk ik: kijk, daar doen we het voor!”   

Activiteiten met grote betekenis

Alle activiteiten en ontmoetingen zijn ook van grote betekenis voor de buurt, vertelt Angelique. “Zo hebben wij in 2011 bijvoorbeeld onze buren leren kennen. Samen met drie andere buurtbewoners hebben we toen een buurtbarbecue opgezet. Iedereen betaalde 12,50, kinderen 7,50 en we maakten kaartjes voor drie stuks vlees en salades. Daar leerde wij onze buren dus kennen. En de buurt elkaar. De barbecue doen we nu iedere vijf jaar, de Straatspeeldag ieder jaar. Er is inmiddels ook een Lutherhof-appgroep. Als we dan iets organiseren, maak je dat direct daar bekend. In ieder rijtje ken ik wel iemand waar ik wel eens binnen ben geweest. Het is hier gewoon heel gezellig. De meeste mensen die hier komen wonen, haken ook meteen aan als er iets wordt georganiseerd.”

Meedoen

De Straatspeeldag is inmiddels een traditie. Niet alleen voor het Lutherhof, maar ook voor het Calvijn- en Augustinushof. Angelique: “Dat idee ontstond heel gewoon. Het is een landelijke gebeurtenis, dus op school en op ons hofje hadden we het erover. ‘Waarom zouden wij dat ook niet doen?’ Die eerste keer was het alleen voor ons hofje, in de speeltuin. Maar een nichtje van mijn oude buurvrouw woonde op het Calvijnhof. Ze zag hoe leuk het was en wilde ook wel meedoen. En zij kende weer iemand op het Augustinushof. Zo groeide dat. Nu is het ieder jaar voor drie hofjes. Met als voordeel dat we het geld dat we per hofje krijgen, bij elkaar kunnen leggen. Daardoor hadden we dit jaar niet alleen een springkussen, maar ook een hindernisbaan van 13 meter en een Bibber-spiraal!”

De weg weten

Angelique doet van alles in de Koepel. Dat helpt bij het organiseren van activiteiten. “Er zijn spullen aangeschaft die de hele buurt mag gebruiken. Doordat ik hier de weg weet, kan ik dan een partytent, bierbankjes, statafels en gewone, witte tafels regels. Daarnaast heb ik een fijne samenwerking met de Albert Heijn, waar ik kan ‘lullen voor spullen’. Zo krijg ik fruit, snoepjes, chips, hamburgers en bolletjes. Dan hebben we weer te eten voor de hele dag. Een buurman doet dan de barbecue, een ander stel was al aan het barbecueën en haakt dan gezellig aan. Zo’n Straatspeeldag, of iets anders wat je kunt organiseren, verbindt de straat! Daarna ken je elkaar, je stopt net wat vaker voor een praatje dan voorheen. Een buurman die hier net woonde, zag ons bezig en bood voor volgend jaar alvast stroom aan omdat hij zonnepanelen heeft. En omdat ik in de Koepel ook de Kinderdisco draai, kom ik met veel ouders in contact. Die zeggen dan: “Leuk, ik kom even bij de Straatspeeldag kijken!” Ze hoeven echt niet uit heel Kerkelanden te komen, maar het gaat ook om het plezier. Dus als ze hier willen komen spelen, is dat helemaal prima!”

Leuke ideeën

Angelique is bescheiden over wat ze voor de buurt doet en betekent. “Het valt allemaal wel mee. Zo’n Kinderdisco ook, dat is echt niet zoveel werk. Met mijn vriendin Janny vonden we het een leuk idee. We zijn samen bij de Lelie gaan kijken, om te zien hoe je dat doet. Daar kregen we door dat het niet zo moeilijk is. Ik vroeg mijn zoon of hij de DJ wilde worden, hij was direct enthousiast. Zo ben ik steeds verder de Koepel ingerold! En dan komt van het een het ander hè! De Rommelmarkt ben ik uiteindelijk ook gaan organiseren met Janny. Zo zit ik steeds vaker op kantoor bij de Koepel en daar vang je dan ook weer van alles op. Zo gaat het maar door. Ik vind het hartstikke leuk!”